14 Nisan 1992 tarihli Milletlerarası Andlaşma ve 13 Ekim 1994 tarihli Ek Protokol çerçevesinde Galatasaray Üniversitesi ile Fransız yükseköğretim kurumları arasında yürütülen akademik işbirliğinin kapsamını belirleyen Akademik Konsey Toplantısı, konsorsiyuma üye olan Fransa'nın önde gelen yükseköğretim kurumlarının temsilcilerinin katılımıyla 11 Kasım 2016 tarihinde Üniversitemizde düzenlendi. 

Üniversitemizi temsilen Rektör Prof. Dr. E. Ertuğrul Karsak'ın yanı sıra fakültelerin, enstitülerin ve uluslararası ilişkiler ofisinin temsilcilerinin katıldığı toplantıya, başta Paris 1 Panthéon Sorbonne olmak üzere konsorsiyum üyesi Fransız yükseköğretim kurumları ile Fransız Milli Eğitim, Yükseköğretim ve Araştırma Bakanlığı yetkilileri katıldılar.       

2015-2016 eğitim-öğretim yılının bilançosunun yanı sıra önümüzdeki yılın akademik işbirliği konularının görüşüldüğü toplantı öncesinde, konsorsiyum üyesi Fransız yükseköğretim kurumları, programlarını tanıtmak ve yüksek lisans / doktora olanakları hakkında bilgi vermek amacıyla öğrencilerimizle bir araya geldiler.

1 2 3 

4 5 6